Informacje o publikacji
Język publikacji: | polski |
Liczba stron: | 484 |
Oprawa: | Miękka |
ISBN/ISSN: | 9788301186005 |
Publikacja prezentuje metody oczyszczania powietrza, wody i gleby skażanych podczas produkcji energii w zakładach energetycznych, przemysłowych oraz gospodarstwach domowych. Przedstawia technologie ochrony środowiska w ujęciu chemicznym, fizycznym, mechanicznym. Poruszone w książce zagadnienia techniczne i technologiczne są faktycznie związane z ochroną atmosfery, hydrosfery i litosfery Ziemi.
Każde z omawianych zagadnień poprzedza wstęp, w postaci nawiązania do podstaw teoretycznych, następnie są przedstawione metody jego realizacji z podaniem aparatów i urządzeń oraz parametrów technologicznych. Zakończeniem tematu jest charakterystyka środowiskowa i ekonomiczna omawianych proekologicznych technologii z podaniem miejsca ich realizacji.
Książka jest adresowana do kadry technicznej zakładów przemysłowych, gdyż praktycznie wszystkie w mniejszym lub większym stopniu negatywnie oddziałują na środowisko, oraz do studentów wydziałów energetycznych, chemicznych, mechanicznych, ochrony środowiska i innych.
Zobacz również
Inni klienci kupili również
Proekologiczne odnawialne źródła energii Kompendium99,00 zł
89,10 zł
Szczegóły
- Unikatowa publikacja, która kompleksowo i w przystępny sposób przedstawia aktualne sposoby wykorzystania nowoczesnych, proekologicznych odnawialnych źródeł energii (OZE).
- Autorzy, profesorowie z Politechniki Gdańskiej, za nadrzędny temat książki postawili
Ochrona środowiska glebowego79,00 zł
71,10 zł
Szczegóły
- Jest to podręcznik przedstawiający glebę jako bombę chemiczną z opóźnionym zapłonem. Omówiono w nim zanieczyszczenia chemiczne i przemysłowe wód podziemnych, roślinności i żywności. Opisano procesy samooczyszczania gleb oraz zasady funkcjonowania oczyszcz
Podstawy biochemii89,00 zł
80,10 zł
Szczegóły
- Podręcznik zawiera podstawową wiedzę o:
- - składzie i funkcjach komórek
- - energetyce i katalizie przemian biochemicznych
- - koenzymach, witaminach i związkach pokrewnych
- - budowie, przemianach i funkcjach kwasów nukleinowych
- - etapach i regulacji utleniania